بیمه بدنه خودرو

در این نوع بیمه‌نامه، بیمه‌گر برای پرداخت خسارتی که برای اتومبیل رخ می‌دهد، تعهد می‌دهد. سه خطر اصلی ممکن است برای اتومبیل رخ دهد که شامل: حادثه جزئی و کلی، آتش‌سوزی و سرقت کلی است. به درخواست بیمه‌گذار و با پرداخت حق‌بیمه اضافی، می‌توان خطرات تبعی دیگر از قبیل شکست شیشه، سرقت درجا، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه در تعمیرگاه و پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی را به پوشش اصلی بیمه اضافه کرد.

در این نوع بیمه‌نامه، بیمه‌گر برای پرداخت خسارتی که برای اتومبیل رخ می‌دهد، تعهد می‌دهد. سه خطر اصلی ممکن است برای اتومبیل رخ دهد که شامل: حادثه جزئی و کلی، آتش‌سوزی و سرقت کلی است. به درخواست بیمه‌گذار و با پرداخت حق‌بیمه اضافی، می‌توان خطرات تبعی دیگر از قبیل شکست شیشه، سرقت درجا، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه در تعمیرگاه و پاشیدن مواد اسیدی و شیمیایی را به پوشش اصلی بیمه اضافه کرد.

بیمه‌گذاران محترم می‌توانند از خدمات رایگان این شرکت به شرح زیر بهره‌مند شوند:

 1. کارشناسی در محل
 2. بازدید اولیه بدنه

مخاطبان بیمه‌نامه

مالکان خودرو یا افرادی که خودرو از طرف مالک به آن‌ها تحویل داده‌شده، به این بیمه‌نامه نیاز دارند.

شرایط بیمه‌نامه

شرایط عمومی s General Condition

شرایط عمومی بیمه‌نامه شامل مقررات و دستورالعمل‌های کلی و عمومی است که حقوق، وظایف و مسئولیت‌های طرفین قرارداد در زمینه بیمه مورد نظر را در بر دارد. این شرایط برای همه بیمه‌گذاران آن نوع بیمه، یکسان است.

شرایط خصوصی s Special Condition

شرایط خصوصی بیمه‌نامه شامل مقرراتی می‌شود که جنبه عمومی ندارند و درباره توافق‌های خاص بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار است. اگر بین شرایط عمومی و شرایط خصوصی تعارض وجود داشته باشد، شرایط خصوصی بر قضیه حاکم است و در حل اختلاف و داوری، ارجحیت دارد.

شرایط و فرایند فسخ

الف) شرایط فسخ بیمه‌نامه از طرف بیمه‌گر

 1. اگر بیمه‌گذار حق‌بیمه را به موقع نپردازد.
 2. اگر خطر شدید‌تر شود؛ مگر اینکه طرفین قرارداد بیمه به توافق خاصی برسند.
 3. اگر بیمه‌گذار سهواً مطالبی را اظهار نکند یا اظهارات غیرواقعی بیان کند و مطالبی که اعلام نشده یا اظهارات غیرواقعی، در بررسی و ارزیابی خطر تاثیرگذار باشد.

ب) شرایط فسخ بیمه‌نامه از طرف بیمه‌گذار

 1. اگر خطری که موضوع بیمه است، کاهش یابد و بیمه‌گر حاضر نباشد در مبلغی که به عنوان حق‌بیمه می‌گیرد، تخفیف بدهد.
 2. اگر فعالیت بیمه‌گر به هر دلیلی متوقف شود.

تبصره: اگر بیمه‌گذار به دلایل دیگر بخواهد بیمه‌نامه را فسخ کند، بیمه‌گر می‌بایست مبلغ حق‌بیمۀ مدت اعتبار بیمه‌نامه را با روش کوتاه‌مدت محاسبه کند و مبلغ باقیمانده حق‌بیمه را به بیمه‌گر پرداخت کند.

در صدور بیمه‌نامه کوتاه‌مدت، حق‌بیمه‌ای که دریافت می‌شود، بیشتر است؛ به این جهت که بیمه‌گر همه هزینه‌های صدور بیمه‌نامه یکساله را می‌پردازد. در زمان بازپرداخت، برای محاسبه مبلغ باقیمانده حق‌بیمه، تاریخ انقضای بیمه‌نامه کوتاه‌مدت ملاک است.

در روش روزشمار، حق‌بیمه بر روزهای سال (365 روز) تقسیم می‌شود و حق‌بیمه روزهای باقیمانده با در نظر‌گرفتن حق‌بیمه یک روز ضربدر روزهای باقیمانده می‌شود و مبلغ آن محاسبه و به مشتری برگردانده می‌شود.

مشاوره رایگان

مشاوران ما آماده مشاوره رایگان در ضمینه های صدور و پرداخت خسارت هستند.تلفن را بردارید و سوالات خود را از مشاوران ما بپرسید. همچنین می‌توانید با تکمیل فرم ذیل از مشاوران ما بخواهید با شما تماس بگیرند.

راهنمای خرید

مراحل صدور بیمه‌نامه بدنه انواع وسایل نقلیه از هنگامی که بیمه‌گذار به واحد صدور مراجعه می‌کند، تا زمانی که بیمه‌نامه را تحویل می‌گیرد، به این شرح است:

 1. درخواست کتبی و پر کردن فرم پرسشنامه (پیشنهاد): مشتری درخواست کتبی خود را همراه با فرم پیشنهاد که بیمه‌گذار یا نماینده قانونی وی دقیق مطالعه و کامل کرده است، به اداره صدور بیمه‌نامه‌های بدنه تحویل می‌دهد.
 2. بازدید اولیه: کارشناس بازدید اولیه از خودرویی که بیمه برای آن درخواست شده، بازدید می‌کند.

تبصره: اگر بیمه‌گذار قبل از پایان اعتبار بیمه بدنه، برای تمدید آن اقدام کند، نیازی به بازدید اولیه نیست، اما اگر تاریخ اعتبار بیمه‌نامه پایان یابد و مشتری بعد از پایان مهلت بیمه، اقدام به خرید بیمه جدید کند، لازم است کارشناس، خودروی وی را دوباره بازدید کند و سلامت آن را تایید کند.

 1. اعلام حق‌بیمه: واحد صدور می‌بایست بعد از کامل کردن فرم پرسشنامه، بر اساس اطلاعات اعلام‌شده در فرم مذکور و تعهداتی که مشتری درخواست کرده، مبلغ حق‌بیمه را به بیمه‌گذار اعلام کند.
 2. تحویل بیمه‌نامه به بیمه‌گذار: بیمه‌گذار پس از اینکه مبلغ حق‌بیمه را واریز کرد و فیش واریزی را به واحد صدور تحویل داد، بیمه‌نامه را دریافت می‌کند.

اگر بیمه‌گذار سابقه خوبی داشته باشد و از بیمه‌نامه خسارتی دریافت نکرده باشد، حق‌بیمه با تخفیف «عدم خسارت»، محاسبه می‌شود و مبلغ آن به مشتری اعطاء می‌گردد. مبلغ تخفیف‌ها به شرح جدولی است که در ادامه درج شده‌است:

سال دوم: ۲۵٪
سال سوم: ۳۵٪
سال چهارم: ۴۵٪
سال پنجم به بعد: ۶۰٪

دریافت خسارت

حادثه / جزیی

 1. بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث
 2. گواهینامه راننده
 3. کارت ماشین
 4. کارت ملی
 5. کروکی و سایر گزارش‌های مرتبط
 6. حضور بیمه‌گذار یا نماینده قانونی وی الزامی است.

سرقت و حادثه کلی

 1. اصل و تصویر بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث
 2. اصل و تصویر همه اسناد مالکیت وسیله نقلیه (سند و فاکتور فروش –کارت- شناسنامه مالکیت- سایر اسناد قطعی و وکالتی)، برگه سبز گمرکی برای خودروهای وارداتی
 3. اصل یا تصویر اوراق شناسایی بیمه‌گذار (کارت ملی – شناسنامه –گواهینامه)
 4. اصل یا تصویر برابر اصل گزارش کلانتری، برگه‌های بازجویی، نامه پلیس آگاهی به اجرائیات و شماره‌گذاری (کلاسه آگاهی در آن مشخص باشد)
 5. گواهی عدم خلافی و مفاصا حساب شهرداری تا پایان سال جاری (سال اعلام سرقت)
 6. ارائه استعلام عدم کشف پلیس آگاهی
 7. مالیات دارایی (فقط در مورد وانت بارهای شخصی و خودروها و کامیون پلاک عمومی)
 8. ارائه اصل کارت هوشمند سوخت (اصل گواهی ابطال کارت هوشمند سوخت)
 9. ارائه سوئیچ‌ها (اصل و یدک همراه با رمز خودرو)
 10. تعیین ارزش خودرو توسط کارشناس بیمه با حضور بیمه‌گذار
 11. انتقال سند به نام شرکت بیمه دی

درباره خسارت سرقت کلی، پس از 60 روز از تارخ اعلام سرقت، با ارائه مدارکی که در بالا ذکر شد، خسارت طلب شده، پرداخت می‌شود.

سرقت درجای قطعات

 1. ارائه اصل گزارش کلانتری
 2. ارائه اصل و تصویر مدارک (بیمه‌نامه بدنه – کارت یا سند خودرو – کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

آتش‌سوزی، صاعقه، انفجار

 1. اصل گزارش کلانتری و آتش نشانی برای تعیین علت تامه حادثه
 2. اصل مدارک بیمه‌گذار (بیمه‌نامه بدنه – گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه–  کارت یا سند خودرو –  کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

شکست شیشه

اصل مدارک (بیمه‌نامه بدنه، گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه، کارت یا سند خودرو، کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

مواد شیمیایی، حوادث و بلایای طبیعی

1.برای خسارت کم، تأیید حادثه از طرف کارشناس واحد خسارت لازم است و اگر خسارت زیاد باشد، علاوه بر مدارکی که گفته شد، مدارک دیگر که حادثه را تایید می‌کند، الزامی است.

2.اصل مدارک بیمه‌گذار (بیمه‌نامه بدنه –گواهینامه راننده زمان وقوع حادثه –کارت یا سند خودرو – کارت ملی) و حضور بیمه‌گذار به همراه خودرو

خرید آنلاین بیمه

هر جا که هستی به راحتی، هر بیمه نامه ای که خواستی آنلاین بخر...!

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.