انواع بیمه نامه بیمه عمر

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

طرح پژواک

بیمه عمر با برگشت حق‌بیمه (طرح پژواک) یکی از انواع بیمه‌های عمر انفرادی می‌باشد که در آن بیمه‌گر تعهد می‌نماید در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد به علت حادثه فوت نماید، سرمایه فوت حادثی را به استفاده‌کنندگان مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت نماید و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه‌شده در قید حیات باشد مبلغ حق‌بیمه را پس از کسر مالیات و عوارض عینا به بیمه‌گذار برگرداند.
مزیت اصلی این بیمه‌نامه این است که در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه، مبلغ حق‌بیمه برگشت داده می‌شود و عملاً بیمه‌گذار با تحمل کمترین هزینه، یک پوشش بیمه‌ای مناسب کسب نموده است.

طرح جامع

طرح ممتاز و منحصر به فرد بیمه عمر و سرمایه گذاری (طرح جامع) که براساس مدل شناخته شده جهانی Flexible Universal Life طراحی گردیده، در سراسر جهان یکی از پرطرفدارترین بیمه‌های عمر می‌باشد. این بیمه نامه یکی از انواع بیمه نامه‌های عمر انفرادی است که در آن بیمه گر تعهد مینماید در ازای دریافت حق بیمه، در صورتی که بیمه شده در طول مدت قرارداد فوت نماید، سرمایه فوت بیمه نامه و سرمایه‌گذاری حاصل شده از محل حق بیمه های پرداختی بیمه گذار را به استفاده کنندگان بیمه نامه پرداخت نماید و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه‌شده در قید حیات باشد، مبالغ حاصل شده از محل سرمایه گذاری حق بیمه های پرداختی بیمه گذار را به استفاده کنندگان پرداخت کند.

طرح موج

بیمه عمر با برگشت حق‌بیمه یکی از انواع بیمه‌های عمر انفرادی می‌باشد که در آن بیمه‌گر تعهد می‌نماید در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورتی که بیمه‌شده در طول مدت قرارداد به هر علت فوت نماید، سرمایه فوت را به استفاده‌کنندگان مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت نماید و در صورتی که در پایان قرارداد، بیمه‌شده در قید حیات باشد مبلغ حق‌بیمه را پس از کسر مالیات و عوارض عینا به بیمه‌گذار برگرداند.

مزیت اصلی این بیمه‌نامه این است که در صورت حیات بیمه‌شده در پایان مدت بیمه‌نامه، مبلغ حق‌بیمه برگشت داده می شود و عملاً بیمه‌گذار با تحمل کمترین هزینه، یک پوشش بیمه‌ای مناسب کسب نموده است.

 

مانده بدهکار

یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های موسسات و بانک‌های وام‌دهنده، افراد وام‌گیرنده و هم‌چنین وراث فرد وام‌گیرنده، بازپرداخت اقساط وام دریافتی در صورت فوت ناگهانی فرد می‌باشد.

با مرگ وام‌گیرنده مانده اقساط وام به دین فی‌الحال تبدیل شده و وراث باید آن را تسویه نمایند، از طرفی بانک‌ها و موسسات باید خود را درگیر پروسه‌های شناسایی ماترک و ارثیه فرد متوفی نموده و هزینه‌هایی را متحمل شوند.

بیمه عمر مانده‌ بدهکار بیمه‌ دی با هدف رفع دغدغه‌های طرفین و با شرایطی کاملا آسان طراحی و ارائه شده است. در این بیمه‌نامه ساز‌و‌کار به شکلی می‌باشد که در صورت فوت فرد وام‌گیرنده، شرکت بیمه دی بلافاصله مانده اقساط آتی وام بدون احتساب بهره را به صورت یکجا با بانک تسویه نموده و آسایش و آرامش‌خاطر را برای بازماندگان متوفی فراهم می‌آورد.

مستمری پیشامد

بیمه مستمری پیشامد یکی از منحصر به فردترین بیمه‌های عمر در ایران بوده که با پرداخت حق بیمه‌ای اندک می‌توان آن را خریداری نمود تا در صورت فوت بیمه‌شده، بتوان مستمری دریافت نمود.
پوشش اصلی بیمه‌نامه
پوشش اصلی این بیمه نامه ” فوت به علت حادثه می باشد که در آن بیمه گر تعهد می نماید در صورتی که بیمه شده به علت حادثه فوت کند، سرمایه مشخص شده در بیمه نامه را به صورت مستمری در طی مدت معین به استفاده کنندگان بیمه نامه پرداخت نماید.
سرمایه فوت حادثی در این بیمه نامه معادل 70 برابر درآمد ماهانه بیمه‌شده می باشد.

کمک هزینه تحصیل

بیمه کمک‌هزینه تحصیلی نوعی بیمه نامه عمر انفرادی است که به منظور تامین هزینه­‌های تحصیلی و دانشگاهی فرزندان طراحی شده و سرپرست خانواده با پرداخت حق­‌بیمه، علاوه بر اخذ پوشش بیمه‌­ای فوت به هر علت برای فرزندان، سرمایه مشخصی را در سررسید­های تعیین شده در بیمه­‌نامه به منظور تامین هزینه تحصیلی فرزندان دریافت می­‌نماید.